• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

ЛИ 2017/Марин: Изберете чесна, вредна и одговорна власт

ЛИ 2017/Марин: Изберете чесна, вредна и одговорна власт

Скопје, 13 октомври 2017 (МИА) - Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром од СДСМ и коалицијата Златко Марин повика аеродромци в недела да излезат, да гласаат масовно и да изберат чесно раководство кое ќе работи во интерес на граѓаните. 

- Оваа недела, судбината на Аеродром ќе биде во ваши раце. Вие одлучувате дали Аеродром ќе остане најзагадена општина во Европа, дали ќе живеете во градежен хаос и сообраќаен метеж или ќе изберете чиста, модерна и напредна општина. Токму вие ќе решите дали нашата општина ќе остане заложник на неодговорна и корумпирана локална власт или ќе тргне напред со чесно раководство кое ќе работи во интерес на граѓаните, изјави Марин.

Вашиот глас, како што потенцира, е многу важен за иднината на нашата општина.

- Ве повикувам на 15 октомври масовно да излезете на гласачките места и јасно да порачате дека сакате подобар живот во својата општина. Овие избори се шанса општината да се врати онаму каде што припаѓа – во рацете на граѓаните. Токму вашиот глас е важен за подобро утре. Во недела излезете и гласајте за живот во Аеродром, нагласи Марин. мд/са/13:45

### 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Португалец стигна со велосипед на Мундијалот во Русија

Португалецот Елдер Батиста помина 4.640 километри ...

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дек...

Сахара ќе биде покриена со зеленило по неколку милениуми

По 15.000 години се очекува Сахара да позелени, ка...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се доста...

По речиси 30 години прикажување, продуцентот открива зошто Симпсонови се жолти

Еден од продуцентите на познатата цртана серија „С...