• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

ЛИ2017/ Трајановски побара поддршка од скопјани за трет мандат

ЛИ2017/ Трајановски побара поддршка од скопјани за трет мандат

Скопје, 13 октомври 2017 (МИА) - Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Град Скопје, Коце Трајановски денеска на прес-конференција ја побара поддршката од скопјани за неговиот трет мандат.

Осврнувајќи се на изминатите 20 дена од изборната кампања, Трајановски рече дека е задоволен од поддршката што ја добил од граѓаните.

- Сметам дека како градоначалник реализирав голем број на проекти за подобро и поубаво Скопје и сметам дека проектите предвидени во мојата изборна програма ќе придонесат за подобрување на животот на моите сограѓани. На граѓаните на Скопје им ветувам работа, работа и само работа. И сметам дека врз основа на претходно направеното и врз основа на ветеното дека ќе го добијам и третиот мандат да го водам Градот Скопје, рече Трајановски.

За следните четири години доколку го добие мандатот, Трајановски најави нови паркови и зелени површини, сообраќајни решенија, еколошки јавен транспорт, нова гимназија во Аеродром, како и инвестиции за младите, спортот, образованието и културата.

Тој побара поддршка и за советничката листа за Град Скопје бидејќи, како што рече, за непречена реализација на ветените проекти потребно е силно мнозинство во Советот на градот. бак/сд/13:32

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Португалец стигна со велосипед на Мундијалот во Русија

Португалецот Елдер Батиста помина 4.640 километри ...

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дек...

Сахара ќе биде покриена со зеленило по неколку милениуми

По 15.000 години се очекува Сахара да позелени, ка...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се доста...

По речиси 30 години прикажување, продуцентот открива зошто Симпсонови се жолти

Еден од продуцентите на познатата цртана серија „С...