• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

ЛИ2017/ Ангелов ги повика гостиварци да гласаат за подобра и попросперитена Македонија

ЛИ2017/ Ангелов ги повика гостиварци да гласаат за подобра и попросперитена Македонија

Гостивар, 13 октомври 2017 (МИА) - Зоран Ангелов, носител на листата со кандидати за членови гостиварскиот општински совет од редовите на СДСМ, денеска на прес конфренција од градскиот плоштад ги повика гостиварци да излезат во недела на гласање, за, како што рече, граѓаните да добијат слободна, услужна и развиена општина каде што ќе живеат и работат квалитетно. 

Тој истакна дека промената мора да стане целосна и оти сега е момент, освен централната власт, граѓаните да ги освојат и своите општини.

- Одлучете се за живот во Гостивар за сите, така како што се одлучивте за живот во Македонија. Со пенкало во рака, без поделби, со кренати глави, сплотени, мирно и достоинствено - одиме на уште една демократска победа. Сега е моментот кога мораме да ја заокружиме промената кон подобра и просперитетна Македонија, повика Ангелов.

Во Гостивар коалицијата која ја предводи СДСМ, нема кандидат за градоначалник и на овие избори настапува само со листа на кандидати за членови на совет. згм/нд/13:30

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Португалец стигна со велосипед на Мундијалот во Русија

Португалецот Елдер Батиста помина 4.640 километри ...

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дек...

Сахара ќе биде покриена со зеленило по неколку милениуми

По 15.000 години се очекува Сахара да позелени, ка...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се доста...

По речиси 30 години прикажување, продуцентот открива зошто Симпсонови се жолти

Еден од продуцентите на познатата цртана серија „С...