• A-
  • A
  • A+
вторник, 19 јуни 2018, 

Облачно со повремен дожд и ветер

Облачно со повремен дожд и ветер

Скопје, 11 ноември 2017 (МИА) – Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде се предвидува локално да наврнат над 25 литри на метар квадратен. Врнежи од снег ќе има само на повисоките планини во северозападните делови. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од пет до 13.

Во Скопје слично време, променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

Како што информира УХМР, следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, со променлив интензитет. В недела и понеделник врнежите ќе бидат полокализирани и ќе дува умерен јужен ветер. В недела ќе има услови за утринска магла по одделни котлини.

Пообилни врнежи повторно се очекуваат во вторник и среда, а од среда и опаѓање на температурата што ќе предизвика на планините и на некои повисоки места врнежите да поминуваат во снег. гв/мд/07:55

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...