• A-
  • A
  • A+
вторник, 19 јуни 2018, 

Инвестициски ден во Сеавус Инкубатор

Инвестициски ден во Сеавус Инкубатор

Скопје, 11 ноември 2017 (МИА) - Домашни инвеститори, бизнис ангели и претставници на фондови денеска ќе присуствуваат на вториот јавен „Инвеститициски ден“ што ќе се одржи во просториите на Сеавус Инкубатор.

На „Инвеститицискиот ден“ ќе се презентираат бизнис идеи од страна на стартап тимови кои поминале низ пред-акцелераторската програма на инкубаторот. Предвидено е присуство на министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски.

Пред-акцелераторската програма на Сеавус Инкубатор има за цел да пренесе знаење и вештини кои ќе им помогнат на претприемачите во изработка на прототип, рано лансирање на производ или финансирање на својот бизнис. Досега седум стартап тимови работеле со докажани домашни и интернационални ментори - професионалци со различна експертиза за развој на производ, изработка на бизнис план, маркетинг, финансии, монетизација...

Програмата е реализирана во соработка со Швајцарската програма за претприемништво (#SwissEP), поддржана од Владата на Швајцарија и имплементирана од Swisscontact. мд/са/08:03

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...