• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Иран ја укинува забраната за Инстаграм и Телеграм

Иран ја укинува забраната за Инстаграм и Телеграм

Техеран, 3 јануари 2017 (МИА) – Иранските власти од 5 јануари ќе ја укинат забраната за користење на социјалните мрежи Телеграм и Инстаграм, воведена привремено за време на антивладините протести, изјави пратеникот Алиреза Рахими, јави ИРНА.

Антивладините протести почнаа на 28 декември во вториот по големина ирански град Машад, првично против зголемување цени, а подоцна се проширија и во други градови. Во судири со полицијата загинаа најмалку 20 луѓе, а повеќе од 450 демонстранти се приведени. зш/20:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...