• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Снег на Ѓавато, магла на Стража, Лисец-Попова Шапка и Крушево

Снег на Ѓавато, магла на Стража, Лисец-Попова Шапка и Крушево

Скопје, 13 јануари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива  понаместа влажни коловози.

Снег со слаб интинзитет провејува на Ѓавато кој не се задржува на коловозот. Поради магла намалена видливост  од 30 до 40 метри  има на патот Лисец - Попова Шапка,  од 50 до 100 метри на Стража, и со 100 метри во Крушево, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.лв/18:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...