• A-
  • A
  • A+
среда, 25 април 2018, 

Зголемени водостоите на Вардар, Пчиња и Црн Дрим

Зголемени водостоите на Вардар, Пчиња и Црн Дрим

Скопје, 14 јануари 2018 (МИА) - Зголемен е водостојот на реките Вардар кај Демир Капија, Пчиња кај Катлановска бања и Црн Дрим кај Ложани, во однос на просекот за јануари.

Значително под просекот е водостојот на Сатеска кај Ботун, како и на Вардар кај Јегуновце, Скопје Зајчев рид и Велес, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Нивоата на  Брегалница кај Берово, како и на Охридското, Преспанското и Дојранското Езеро се во рамки на јануарскиот просек. лв/10:13

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ