• A-
  • A
  • A+
среда, 25 април 2018, 

Земјотрес од 7,3 степени во Перу

Земјотрес од 7,3 степени во Перу

Лима, 14 јанури 2017 (МИА) - Земјотрес со интезитет од 7,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во југозападниот дел на Перу.

Американскиот геолошки институт соопшти дека епицентарот на потресот бил на 124 километри југозападно од градот Пукујо.

Засега нема информации за евентуални жртви или предизвикани материјални штети. сп/11:16

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.