• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Скопје, 14 февруари 2018 (МИА) - На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. дма/сст/18:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ