• A-
  • A
  • A+
вторник, 19 јуни 2018, 

Двајца војници загинаа во поплави во Турција

Двајца војници загинаа во поплави во Турција

Анкара, 19 февруари 2018 (МИА) - Двајца турски војници ги загубија животите во полави што ги зафатија југоисточните делови на Турција.

Како што соопштија турските Вооружени сили, двајцата загинати војници се наоѓале во оклопно возило кое го одвлекла надојдената вода од поплавите. 

Во возилото се наоѓале уште двајца војници, кои на време испеала да се излечат и да се спасат. сп/08:39

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...