• A-
  • A
  • A+
вторник, 24 април 2018, 

Косовската министерка за животна средина во посета на Македонија

Косовската министерка за животна средина во посета на Македонија

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Косовската министерка за животна средина и просторно планирање Албена Решитај денеска ќе престојува во посета на Македонија.

За време на посетата, како што е најавено, Решитај ќе се сретне со министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураку.

Според агендата планирано е двајцата министри да дадат изјави за медиумите. бак/са/07:39

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кејт и Вилијам добија син

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со ...

Џи-Кју ја стави Библијата на листа на „најпреценети книги во светот“

Списанието за машка мода Џи-Кју објави „Листа на н...

Обдукциите не отркиле ништо сомнително околу смртта на ди-џеј Авичи

Обдукциите над телото на шведскиот ди-џеј Тим Берг...

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката...