• A-
  • A
  • A+
вторник, 24 април 2018, 

Промотивна конференција на „БалканМед ИННОВА“

Промотивна конференција на „БалканМед ИННОВА“

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Промотивна конференција за медиуми за почеток на проектот БалканМед ИННОВА - Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации ќе се одржи денеска во Стопанската Комора на Македонија.

Главна цел на проектот БалканМед ИННОВА е низ обука, размена на знаења и искуства, како и трансфер на технологии да овозможи поддршка на веќе постојните мали и средни претпријатија, како и на сите потенцијално нови стартапи.

Проектот е насочен кон претприемачите, а целта е тие да се здобијат со нови знаења и вештини, и истите да воспостават контакти со бизнис заедниците од земјите-партнери на проектот. ац/са/07:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кејт и Вилијам добија син

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со ...

Џи-Кју ја стави Библијата на листа на „најпреценети книги во светот“

Списанието за машка мода Џи-Кју објави „Листа на н...

Обдукциите не отркиле ништо сомнително околу смртта на ди-џеј Авичи

Обдукциите над телото на шведскиот ди-џеј Тим Берг...

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката...