• A-
  • A
  • A+
недела, 22 јули 2018, 

Промоција на проект на ЕУ и СЕ за реформа на системот на правна помош

Промоција на проект на ЕУ и СЕ за реформа на системот на правна помош

Скопје, 17 април 2018 (МИА) -  Конференција за промоција на новиот проект на Европската унија и Советот на Европа „Поддршка на реформите на системот на правна помош“ ќе се одржи денеска во Скопје. 

Настанот ќе го отвори Моника Мартинез, шеф на Канцеларија на Советот на Европа во Скопје.

Воведни обраќања ќе имаат заменик-министерот за правда, Оливер Ристовски, раководител на Сектор за соработка при Делегација на ЕУ,  Никола Бертолини и раководителот на Одделот за правда и правна соработка при СЕ, Хане Јункер. ац/са/07:36

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.