• A-
  • A
  • A+
понеделник, 23 јули 2018, 

Делегација од Сенатот на Чешката Република во Македонија

Делегација од Сенатот на Чешката Република во Македонија

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Делегација од Сенатот на Чешката Република, предводена од потпретседателот Јири Шестак денеска е во официјална посета на Република Македонија. 

Шестак предвидено е да се сретне со потпретседателка на Собранието на Република Македонија Фросина Ташевска-Ременски, со претседателот на собраниската Комисија за одбрана и безбедност на Хари Локвенец и со претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби.

Во рамки на посетата, како што соопшти собраниската прес-служба, Шестак ќе се сретне и со претседателот на комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Македонија Антонијо Милошоски. мд/сд/08:53

###

 

 

 

- Средба со г. Антонијо Милошоски, 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

„Де Бирс“ ќе префрли 200 слонови од Јужна Африка во Мозамбик

Производителот на дијаманти „Де Бирс“ соопшти дека...

Жена пронашла алигатор вo својот двор во Пенсилванија

Жителка на Пенсилванија, по име Трејси Хофекер про...

Тениската ѕвезда Мартина Хингис повторно пред олтар

Некогашната најдобра тенисерка на светот, Швајцарк...

Џорџ Мајкл петпати се обидел да изврши самоубиство

Иако официјалните податоци говорат дека британскио...

Почина глумицата Елмари Вендел

Актерката Елмари Вендел, најпозната по улогата на ...