• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

И „Канал 5“ се нуди да организира ТВ дуел Заев - Мицкоски

И „Канал 5“ се нуди да организира ТВ дуел Заев - Мицкоски

Скопје, 16 мај 2018 (МИА) - „Канал 5“ телевизија во дневникот во 18 часот соопшти дека се нуди да организира телевизиски дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Дуелот би бил организиран во рамки на емисијата „Само вистина“, а би траел меѓу два и три часа, со паузи на секои 45 или 60 минути зависно од договореното.

Заевц и Мицкоски би се соочиле на теми од домашната и надворешната политика, економијата и социјалата.

Претходно попладнево МТВ се понуди да организира ТВ дуел меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски. мч/мд/18:31

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...