• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Израелска војска: Воздушни удари врз екстремисти во Појасат Газа

Израелска војска: Воздушни удари врз екстремисти во Појасат Газа

Ерусалим, 17 мај 2018 (МИА)- Израелската војска соопшти денеска дека во текот на ноќта извршила воздушни напади врз позиции на екстремистите во Газа, како одговор на оган од автоматско оружје од палестинска територија, при што беше погодена зграда во израелскиот град Сдерот. 

Војската наведува дека авиони го бомбардирале воениот комплекс и фабрика за производство на оружје во Појасот Газа.

Палестинското Министерство за здравје соопшти дека еден маж се здобил со рани од шрапнел, но не наведе каде се наоѓал во моментот на нападот. ир/зш/13:57

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...

Берт Рејнолдс и оставил се на својата внука

Актерот Берт Рејнолдс, кој неодамна почина во Флор...