• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Денот на сесловенските просветители 24 мај неработен за сите граѓани

Денот на сесловенските просветители 24 мај неработен за сите граѓани

Скопје, 17 мај 2018 (МИА) - „Св. Кирил и Методиј“ - Денот на сесловенските просветители, 24 мај  (четврток), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопштија од Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот. сст/скс/16:09

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ