• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 август 2018, 

Ремингтон излегува од банкрот

Ремингтон излегува од банкрот

Медисон, 17 мај 2018 (МИА) - Американскиот производител на оружје и муниција Ремингтон денеска соопшти дека излегува од постапката на банкрот, откако бил постигнат договор со доверителите на компанијата.

Ремингтон се смета за најстарата американска компанија за огнено оружје. Таа прогласи банкрот поради долгови од 775 милиони долари, кои доверителите се согласија да бидат трансформирани во сопственички капитал во компанијата. Дополнително, седум банки, меѓу кои и Банката на Америка, се согласија да и позајмат на компанијат 193 милиони долари. Се очекува Ремингтон да именува нов борд на директори. цч/17:30

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Сите „паѓаат“ поради новиот тренд на Инстаграм

Лажните паѓања и тоа на невообичаени места се нова...

Опра со пријателите летува во Дубровник

Една од најпопуларните телевизиски водителки, Опра...

Мерилин Менсон колабираше за време на концерт во Хјустон

Музичарот Мерилин Менсон колабираше за време на ко...

Полицајка од Аргентина надои болно бебе во болницата каде што работи

Полицајка која била на должност во една аргентинск...

Принцот Чарлс може да си го смени името пред да седне на престолот

Принцот Чарлс чека на ред за престолот на Британск...