• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Собраниска делегација на Интерпарламентарна конференција во Прага

Собраниска делегација на Интерпарламентарна конференција во Прага

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Делегација од Собранието на Република Македонија утре ќе учествува на Интерпарламентарната конференција „Почитување на слободата на изразувањето, вклучувајќи ја и слободата на медиумите во ЕУ и пошироко“ што се одржува во Прага.

Настанот е во организација на Европскиот парламент, во соработка со Претставничкиот дом на Чешката Република.

Во делегацијата од Собранието се пратениците Лилјана Затуроска, како претседател на Комисијата за транспорт, врски и екологија, како и Благојче Трпевски, Реџаиљ Исмаили и Благоја Деспотоски, како членови на Комисијата. вј/са/09:10

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...