• A-
  • A
  • A+
среда, 20 јуни 2018, 

Собраниска делегација на Интерпарламентарна конференција во Прага

Собраниска делегација на Интерпарламентарна конференција во Прага

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Делегација од Собранието на Република Македонија утре ќе учествува на Интерпарламентарната конференција „Почитување на слободата на изразувањето, вклучувајќи ја и слободата на медиумите во ЕУ и пошироко“ што се одржува во Прага.

Настанот е во организација на Европскиот парламент, во соработка со Претставничкиот дом на Чешката Република.

Во делегацијата од Собранието се пратениците Лилјана Затуроска, како претседател на Комисијата за транспорт, врски и екологија, како и Благојче Трпевски, Реџаиљ Исмаили и Благоја Деспотоски, како членови на Комисијата. вј/са/09:10

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...