• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Се пушта во употреба претпоследниот сегмент од автопатот Приштина-Скопје

Се пушта во употреба претпоследниот сегмент од автопатот Приштина-Скопје

Приштина, 14 јуни 2018 (МИА) – Министерството за инфраструктура (МИ) на Косово денеска свечено ќе го пушти во промет третиот и претпоследен сегмент на автопатот „Арбен Џафери“, кој ја поврзува Приштина со границата со Македонија кај Генерал Јанковиќ, јавува дописникот на МИА од Приштина.

Церемонијата ќе се одржи под мотото „Не за брзината, да за безбедноста“, во рамките на кампањата за кревање на свеста кај возачите за зголемување на безбедноста во сообраќајот.

МИ информира дека свеченоста ќе се одржи на клучката кај селото Доганај, кај Качаник, со почеток во 11 часот. иа/вј/09:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...