• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Водостојот на реките над просекот

Водостојот на реките над просекот

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Поголем дел од реките во Македонија се над просечното ниво за јуни. Исклучок се Крива Река и Црна Река чии водостои се под просекот. 

Кај езерата над дозволениот максимален водостој се Охридското Езеро со девет саниметри и Дојранското Езеро со осум сантиметри. бак/са/10:10

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...