• A-
  • A
  • A+
среда, 20 јуни 2018, 

Водостојот на реките над просекот

Водостојот на реките над просекот

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Поголем дел од реките во Македонија се над просечното ниво за јуни. Исклучок се Крива Река и Црна Река чии водостои се под просекот. 

Кај езерата над дозволениот максимален водостој се Охридското Езеро со девет саниметри и Дојранското Езеро со осум сантиметри. бак/са/10:10

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ