• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Избрани двајца нови членови на надзорниот одбор на Комерцијална банка

Избрани двајца нови членови на надзорниот одбор на Комерцијална банка

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Нови членови на надзорниот одбор на Комерцијална банка АД Скопје се Ванчо Чифлиганец и Фатмир Етеми.

За членови на надзорниот одбор, како што информираат од банката, Чифлиганец и Етеми се избрани на денеска одржаното Собрание на акционерите на Комерцијална банка АД Скопје. аа/дма/13:08

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...