• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

На патот Градско-Прилеп падната плоча кај Каменоломот, сообраќајот по една лента

На патот Градско-Прилеп падната плоча кај Каменоломот, сообраќајот по една лента

Скопје, 12 јули 2018 (МИА) -  Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.лв/хс/18:41

фото: МИА архива

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ