Потпишување договори за проекти за прекугранична соработка меѓу Македонија и Косово

Потпишување договори за проекти за прекугранична соработка меѓу Македонија и Косово

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Министерот за локална самоуправа, Сухејил Фазлиу денеска ќе ги потпише договорите за кофинансирање на проекти за прекугранична соработка меѓу Република Македонија и Република Косово, финансирани од ИПА Програмата на Европската унија. 

На потпишувањето ќе говорат претставникот на Делегацијата на ЕУ во Скопје, Фреек Јанмаат и генералниот секретар на Министерството за локална самоуправа на Косово, Розафа Укимерај. дма/са/07:33

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...