• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Пожар кај Скопската обиколница, зафатена површина од пет хектари

Пожар кај Скопската обиколница, зафатена површина од пет хектари

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Трева, грмушки, дрва и шупа на површина од пет хектари во околината на Скопската обиколница биле зафатени со пожарот што Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје го гаснела денеска од 12:48 до 18:30 часот.

Според информациите од Противпожарната бригада, интевенирале со пет возила и 13 пожарникари.бак/лв/18:50

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ