Најмалку 55 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија

Најмалку 55 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија

Њу Делхи, 11 септември 2018 (МИА) - Најмалку 55 лица загинаа, а 33 се повредени кога преполн автобус падна во клисура во Индија.

Автобусот превезувал верници и се враќал од храм на еден рид во јужната држава Теланган. Возачот, кој е меѓу жртвите, ја изгубилконтролата и возилото паднало од патот. Повеќето патници претрпеле сериозни повреди. ссм/20:38

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...