• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Наизменичен сообраќај од село Сарај до клучката кај село Бојане во следните 10 дена

Наизменичен сообраќај од село Сарај до клучката кај село Бојане во следните 10 дена

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на патот од селото Сарај до клучката кај селото Бојане во наредните десет дена ќе се одвива наизменично во двата правца поради градежни активности на патот.

Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека градежните работи почнуваат од денес и оти ќе биде поставена соодветна сигнализација и физичко обезбедување со знаменца. бак/са/11:21

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ