• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Сообраќајот на патот Прилеп-Градско утре со прекини

Сообраќајот на патот Прилеп-Градско утре со прекини

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - На експресниот пат Прилеп – Градско, делница Фариш – Дреново, утре поради градежни работи ќе има прекини на сообраќајот. 

Прекините ќе започнат во 09:00 и 11:00 часот и ќе траат околу 30 - 45 минути. После 11:45 часот сообраќајот ќе се нормализира. см/вг/19:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ