• A-
  • A
  • A+
понеделник, 15 октомври 2018, 

Четврти мобилен летен универзитет на Балканот

Четврти мобилен летен универзитет на Балканот

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе се обрати на отворањето Четвртиот мобилен летен универзитет на Балканот што ќе се одржи на Правниот факултет при универзитетот „Св. Кирил и Методиј“.

Летниот универзитет го организираат Правниот факултет од Скопје, Универзитетот „Мунстер“ од Германија, Универзитот „Нантере“ од Франција, Франко-германскиот универзитет, Универзитетот „Унион“ од Србија и Приштинскиот универзитет од Косово.

Летниот универзитет ќе се фокусира на прашања од меѓународното приватно право и европските интеграции. дма/са/07:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

Својата прва улога во професионалната кариера Бред...

Њујорк: Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti“ од 1945 година е продаде...

Возеше со бебе во автомобилот кога „џиновски град“ и ја скрши шофершајбната

Младата мајка Фиона Симпсон објави фотографии од п...

Со крилја на грб: Бехати Принслу се враќа во Викторија Сикрет

Еден ангел ги поврати своите крилја! По двегодишно...

Почина актерката Милена Дравиќ

Актерката Милена Дравиќ почина ноќеска во Белград ...