• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Пукање во САД: Седум лица се ранети во амерканскиот град Сиракуз

Пукање во САД: Седум лица се ранети во амерканскиот град Сиракуз

Сиракуз, 21 септември 2018 (МИА) - Полицијата во градот Сиракуз, Њујорк, одговорила на пукање на булеварот Мидленд, при што се повредени седум лица, вклучувајќи и дете.

Здружението на пожарникари во Сиракуз  соопштија преку „Фејсбук“ дека при пукањето на булеварот Мидленд биле ранети седум лица.

Портпаролот на локалната полиција изјави дека нема други достапни информации, освен дека инцидентот се случил по 21:00 по локално време.

Според порталот „Сиракуз.ком“ пукањето се случило на семеен собир по повод смртта на еден човек кој почина вчера од рак. Според порталот, се слушнале 10 истрели. ир/ссм/07:38

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Премијата за американската игра на среќа „Мега мил...

Арда Tуран се соочува со 12,5 години затвор за нападот врз Беркај Шахин

Обвинителството во Истанбул побара затворска казна...

Поранешна алкохоличарка најмлада богаташка на листата на „Форбс“

Линдзи Снајдер се најде на насловната страна на „Ф...

Оглас во Србија: Се издава кибрит

На „Хало“, интернет-страница за огласи за недвижно...

Семејството на Принс му забрани на Трамп да ги користи неговите песни

Семејството на починатиот поп пејач Принс побара о...