• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Жена уби три лица пред да се самоубие во Мериленд

Жена уби три лица пред да се самоубие во Мериленд

Абердин, 21 септември  2018 (МИА) - Три лица загинаа, а тројца беа повредени синоќа при пукање во американската држава Мериленд. Тоа го соопшти шерифот на округот Харфорд Џефри Галер.

Сторителот е 26-годишна жена која работела во магацин на фармацевтска компанија во градот Абердин. Од непознати причини, таа отворила оган со пиштол кон своите колеги, кратко време по 9 часот по локално време, пред да го насочи оружјето кон себеси. ир/ссм/08:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Мел Би „брутално искрена“ за сексот, дрогата, депресијата

Поранешната „Спајс девојка“ Мел Би ја објави автоб...

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Премијата за американската игра на среќа „Мега мил...