• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Уапсен вооружен маж пред Бакингемска палата

Уапсен вооружен маж пред Бакингемска палата

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) - На влезот на Бакингемска палата за посетители денеска е уапсен маж кој носеше огнено оружје, соопшти лондонската полиција.

Мажот (38), чиј идентитет не се открива, уапсен е под сомнение дека носел пиштол за електрошокови.

Тој е на испитување во полиција и за сега не е е обвинет.

Осомничениот е уапсен од обезбедувањето на Бакингемска палата и предаде на полицијата. ми/18:31

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Ричард Маден од „Игра на тронови“ може да биде новиот Џејмс Бонд

Британскиот актер Ричард Маден во иднина може да г...

Мел Би „брутално искрена“ за сексот, дрогата, депресијата

Поранешната „Спајс девојка“ Мел Би ја објави автоб...

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...