• A-
  • A
  • A+
понеделник, 15 октомври 2018, 

В среда пренасочување на сообраќајот на регионалниот пат од Давидово до Удово

В среда пренасочување на сообраќајот на регионалниот пат од Давидово до Удово

Скопје, 24 септемри 2018 (МИА) -  Поради изведување асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105, на потегот од селото Давидово до Удово, в среда од 9:00 до 17:00 часот ќе се пренасочува сообраќајот по стариот пат А1е од клучката кај село Миравци.

Како што информира ЈП Македонијапат подружница Велес, на местото на изведување на работите ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација. вј/са/09:08

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Оглас во Србија: Се издава кибрит

На „Хало“, интернет-страница за огласи за недвижно...

Семејството на Принс му забрани на Трамп да ги користи неговите песни

Семејството на починатиот поп пејач Принс побара о...

Војвотката од Сасекс е бремена

Британскиот принц Хари и неговата сопруга, војвотк...

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

Својата прва улога во професионалната кариера Бред...

Њујорк: Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti“ од 1945 година е продаде...