• A-
  • A
  • A+
понеделник, 15 октомври 2018, 

Авион на „Ер Индија“ удри во ѕид при полетувањето

Авион на „Ер Индија“ удри во ѕид при полетувањето

Мумбај, 12 октомври 2018 (МИА) - Патнички авион на „Ер Индија“, кој полета од јужниот индиски град Триџија кон Дубаи, удри во ѕид на аеродромот веднаш по полетувањето.

Авионот „Боинг 737“ на индиската национална авиокомпанија со 130 патници и шестмина членови на екипажот е пренасочен кон Мумбај, каде што слета безбедно.

Компанијата „Ер Индија“ соопшти дека на двајцата пилоти, кои заедно имаат повеќе од 6.500  часови летање, ќе им биде забрането управување со авионите се до завршување на истрагата. паг/ми/13:15

###         

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Оглас во Србија: Се издава кибрит

На „Хало“, интернет-страница за огласи за недвижно...

Семејството на Принс му забрани на Трамп да ги користи неговите песни

Семејството на починатиот поп пејач Принс побара о...

Војвотката од Сасекс е бремена

Британскиот принц Хари и неговата сопруга, војвотк...

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

Својата прва улога во професионалната кариера Бред...

Њујорк: Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti“ од 1945 година е продаде...