• A-
  • A
  • A+
среда, 17 октомври 2018, 

Хуманитарна изложба на возила и моторцикли на 21 октомври во АСУЦ „Боро Петрушевски“

Хуманитарна изложба на возила и моторцикли на 21 октомври во АСУЦ „Боро Петрушевски“

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - На полигонот на АСУЦ „Боро Петрушевски“ на 21 овој месец четврта година по ред ќе се одржи изложба на возила и моторцикли. 

Годинава, настанот има хуманитарен карактер и собраните средства ќе бидат наменети за ученикот Дарко Георгиевски-Ванила кој имал тешка сообраќајна незгода и мора да се оперира во Германија. Настанот го организираат професорите од средното училиште.

изложба боро петрушевскиОрганизаторите очекуваат над 250 автомобили кои ќе бидат поделени во повеќе категории - олдтајмер возила, тјунирани возила, стајлинг на возила, јангтајмер возила, озвучување на возила и луксузни возила. бак/сд/15:30

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ричард Маден од „Игра на тронови“ може да биде новиот Џејмс Бонд

Британскиот актер Ричард Маден во иднина може да г...

Мел Би „брутално искрена“ за сексот, дрогата, депресијата

Поранешната „Спајс девојка“ Мел Би ја објави автоб...

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...