• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Кучиња скитници каснале три лица

Кучиња скитници каснале три лица

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Три лица, во Велес, општина Центар и село Црешево, во текот на изминатите денови биле каснати од кучиња скитници.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во Велес лицето Н.Н. (52) било нападнато од кучиња скитници на улицата „Живко Фирфов“, при што било каснато на десната потколеница. 

Лицето С.С (61) вчера на улица „Македонија“ било каснато од куче скитник на левото стапало. 

Лицето П.Н. (39), вчера пријавило дека во село Црешево, куче го каснало неговиот деветгодишен син во пределот на левата подлактица. см/ сд/15:45

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Премијата за американската игра на среќа „Мега мил...

Арда Tуран се соочува со 12,5 години затвор за нападот врз Беркај Шахин

Обвинителството во Истанбул побара затворска казна...