• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Девет странски државјанки уапсени во угостителски објект во Тетово

Девет странски државјанки уапсени во угостителски објект во Тетово

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Девет странски државјанки се уапсени рано изутрината во угостителски објект во Тетово, кои при акциска контрола на полицијата се затекнати како со уште две македонски државјанки ги забавувале гостите.

Како што соопшти МВР, полициската акција е спроведена синоќа во еден часот по полноќ во угостителски објект на улица „Коле Неделковски“ во Тетово, сопственост на А.Б.(41) од село Селце.

Во објектот биле затекнати 11 женски лица кои ги забавувале гостите,  седум од Србија, две од Албанија и две Македонија.

Странските државјанки биле лишени од слобода и предадени во Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија за натамошна постапка. ац/сд/15:47

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Премијата за американската игра на среќа „Мега мил...

Арда Tуран се соочува со 12,5 години затвор за нападот врз Беркај Шахин

Обвинителството во Истанбул побара затворска казна...