• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Пожар во Лисиче, опожарени хаварисани возила

Пожар во Лисиче, опожарени хаварисани возила

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Пожар избувна во близина на каналот во Лисиче, а според првичните информации, опожарени се половни хаварисани возила. 

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА потврдија дека на терен се испратени четири противпожарни возила, а повеќе информации најавија за подоцна. 

Засега не се знае која е причината за пожарот. бак/ сд/16:00

###

фото: МИА архива

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Премијата за американската игра на среќа „Мега мил...

Арда Tуран се соочува со 12,5 години затвор за нападот врз Беркај Шахин

Обвинителството во Истанбул побара затворска казна...