• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Семинар за заштита на системите на банките

Семинар за заштита на системите на банките

Скопје, 31 мај 2018 (МИА) - „Заштита на системите на банките од злоупотреби за целите на перење пари и финансирање тероризам и улогата на одделите за спречување на перење пари и финансирање на тероризам“  е тема на семинарот што денеска ќе се одржи во Скопје.

Семинарот е во организација на Советот на Европа и Управата за спречување перење пари и финансирање тероризам, а на која ќе се обрати заменик-министерот за финансии Ширет Елези. скс/ев/07:27

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ