Конференција за програмата за економски реформи

Конференција за програмата за економски реформи

Скопје, 11 јуни 2018 (МИА) - Во Скопје денеска ќе се одржи конференција „Програма за економски реформи - клучен елемент за фундаментален пристап и економското управување во процесот на Европскиот семестар“.

На конференцијата најавено е обраќање на министерот за финансии Драган Тевдовски и евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Конференцијата е во организација на Министерството за финансии и ОЕЦД. бак/са/08:17

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.