• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Бектеши ќе реферира за реализацијата на мерките од Програмата за конкурентност

Бектеши ќе реферира за реализацијата на мерките од Програмата за конкурентност

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Министерството за економија ќе одржи прес- конференција.

Како што соопштија од Министерството за економија, Бектеши ќе говори за реализација на мерките за поддршка на мали и средни претпријатија, како дел од Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2018 година. вг/са/07:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ