• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Се намалува бројот на склучени, но и на разведени бракови

Се намалува бројот на склучени, но и на разведени бракови

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Бројот на склучените бракови во второто тримесечје од 2018 година, во споредба со истиот период од претходната година, е намален за 1,4 проценти.

Во ова тромесечие, покажуваат податоците на Државниот завод за стастистика, склучени се 3.413 бракови. Разведените бракови во ова тримесечје бележат намалување од 19,4 отсто во споредба со истиот период од 2017 година и изнесува 394 разведени бракови. сст/скс/15:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ