• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Трибина за особеностите на рускиот пазар

Трибина за особеностите на рускиот пазар

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Македонско-руската стопанска комора денеска организира трибина и еднодневна обука за македонски менаџери на тема „Особености на рускиот пазар и стратегија за успех (потенцијал, можности, реализација)“. 

Претставниците на компаниите и сите присутни ќе имаат можност да ги слушнат искуствата и советите на сопственици и врвни менаџери на големи дитрибутерски куќи од Руската Федерација, експерти за надворешно - трговско работење од тој пазар, како и од раководниот тим на „Македонски дом“ од Москва за пласманот на македонската стока во Руската Федерација.

На обуката ќе бидат изнесени и најновите тенденции, законски промени и можностите за зголемување на извозот на овој пазар (интернет продажба, снабдување на институции, влез на големопродажни пазари...) мд/са/07:39

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...