• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Забрана за камиони на патот Кочани-Делчево

Забрана за камиони на патот Кочани-Делчево

Скопје, 10 јануари 2017 (МИА) - На патниот правец Кочани-Делчево-граничен премин Делчево од 15:20 часот се воведува забрана за тешки товарни возила, информира Автомото сојузот на Македонија.

Поради обилни врнежи од снег од 15:30 часот на патниот правец Виница-Берово и Виница-Кочани е воведена забрана за товарни моторно возила.

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила за планинскиот превој Стража во 15:30 часот се укинува. аа/дма/16:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ