• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Прекин на сообраќајот на обиколницата Битола-Ресен поради свлечиште

Прекин на сообраќајот на обиколницата Битола-Ресен поради свлечиште

Скопје, 24 јануари 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Битола – Ресен, преку Обиколница Битола е во прекин поради свлечиште и сообраќајот се пренасочува преку градот Битола.

Како што информираат од „Македонија пат“ на самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација. аа/20:45

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...