• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Во прекин сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка (ДПЛ)

Во прекин сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка (ДПЛ)

Куманово, 9 февруари 2017 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка е во прекин од 11.20 часот бидејќи се извлекува камионот влекач кој завчера утрото излета од патот и падна во провалија кај кумановското село Облавце, соопштија од АМСМ и потврдија од СВР Куманово.Камионот не беше извлечен вчера поради непристапниот терен и потребената механизација за да се извлече.

Камионот влекач „волво“ излетал од патот завчера во 8.30 часот откако поради влажниот коловоз изгубил контрола и паднал во провалија. Возачот на камионот В.К. добил телесни повреди, потврија од СВР Куманово.

Камионот, кој бил сопственост на кумановска компанија, превезувал текстил. Екипа од СВР Куманово и мобилна екипа од Царината завчера биле на местото на сообраќајката од каде текстилот бил претоварен и пренесен во Царинскиот терминал во Куманово. ам/хс/12:43

Фото: МИА архива

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...