• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Затворен граничниот премин Табановце

Затворен граничниот премин Табановце

Скопје, 13 март 2017 (МИА) - Поради дефект на систем за електрична енергија граничниот премин Табановце на македонско-српската граница е затворен, соопшти вечерва АМСМ.

Засега нема информации кога граничниот премин ќе биде повторно отворен. сст/21:25

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ