• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Во прекин сообраќајот на патот Дебар - Маврово кај местото Ѓини Гроб

Во прекин сообраќајот на патот Дебар - Маврово кај  местото Ѓини Гроб

Скопје, 18 март 2017 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Дебар – Маврово кај местото викано Ѓини Гроб е во прекин во двата правца од 15.40 часот.

Како што соопшти Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот е во прекин поради изведување градежни работи на пат. хс/16:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ