• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Во прекин сообраќајот преку обиколница Битола, се пренасочува преку градот

Во прекин сообраќајот преку обиколница Битола, се пренасочува преку градот

Скопје, 24 март 2017 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец  А3 Прилеп – Битола – Ресен преку обиколница Битола е во прекин поради свлечиште кое е расчистено.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, сепак од превентивни причини сообраќајот се пренасочува преку градот Битола.

На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација, информираат од АМСМ. мд/рп/18:12

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ